Поширені міфи і правда про догляд за шкірою

Найпоширеніші міфи про шкіру обличчя та догляд за нею
Шкіра обличчя має свої особливості. Вона ніжна, чутлива, сприйнятлива до впливів зовнішніх факторів, тому потребує правильного та ретельного догляду. Якщо належним чином не дбати про неї, передчасного старіння, лущення, висипань та інших дефектів, що псують зовнішній вигляд, не уникнути.
Практично кожна жінка знає, як доглядати епідерміс, але, як кажуть: «Немає межі досконалості». Саме тому ми постійно шукаємо інформацію в інтернеті, журналах, інших джерелах масової інформації, яка б допомогла нам забезпечити ще кращу турботу про один з найголовніших органів нашого організму. І все б нічого, якби не поширені міфи про шкіру обличчя, в які багато хто з нас досі вперто вірить. Щоб не нашкодити епідермісу, зберегти його молодість, здоровий вигляд і красу, захистити від раптового в’янення, потрібно знати, чому вірити і що взяти собі на замітку, а над чим весело посміятися.
Найпоширеніші міфи про догляд за шкірою
Ми не раз чули про те, що 7 днів на тиждень пілінг — це добре, засіб для зволоження жирної шкіри — погано, спирт проти запалень і прищів — безпрограшна альтернатива, антивіковий крем у молодому віці — справжня катастрофа. Саме це є ті самі міфи, які нам слід викреслити з пам’яті остаточно і безповоротно. А у що ще не можна вірити? Давайте розбиратися.
Вода — це найкращий засіб, що очищає, дарований нам самою природою. Раніше всі вмивалися тільки водою і чудово виглядали
Щоб довго не роздумувати над відповіддю, міф це чи правда, давайте згадаємо про екологічну ситуацію не тільки в нашій країні, а й у всьому світі, про стан водойм, хімічні компоненти, які використовуються для підготовки ресурсів, численні дослідження, що підтверджують високий вміст у воді небезпечних для здоров’я елементів. І як рідина сумнівної якості може забезпечити нам вічну молодість? Навпаки, сучасна вода, що тече з наших кранів, сприяє утворенню вільних радикалів, що стимулюють передчасне старіння як шкірного покриву, так і всього організму.
На догляд за шкірним покривом необхідно багато часу
Давайте пригадаємо, які базові процедури нам щодня виконувати, щоб мати привабливий зовнішній вигляд і щоразу радіти побаченому відображенню в дзеркалі. Тут все просто — очищати та зволожувати. Очищаємо, вмиваючись вранці з гелем або пінкою, зволожуємо, наносячи свій улюблений денний крем, — на цьому вся турбота закінчена. Як ви думаєте, чи багато часу піде на такий догляд? Максимум 5 хвилин.
Звичайне мило цілком придатне для вмивання
Закінчилися ті часи, коли, крім мила та шампуню «Кря-кря», на полицях магазинів більше нічого не було. Сьогодні б’юті-індустрія пропонує безліч інноваційних засобів для очищення шкіри, в яких містяться всі необхідні речовини для підтримки краси та молодості епідермісу. Мило пересушує шкіру, викликає відчуття стягнутості, лущення, дискомфорт. Якщо його завжди використовувати для вмивання, раннього в’янення шкіри, втрати еластичності та пружності не уникнути. До того ж мило не забезпечить належного очищення глибших шарів дерми.
Вмиватися вранці — це погано
Вмиваючись увечері, використовуючи спеціальний гель або пінку, ми очищаємо шкіру від макіяжу, забруднень і бактерій, що накопичилися, які в будь-який момент можуть закупорити пори і викликати запалення. Вранці ми змиваємо з епідермісу продукти метаболізму та зайвий шкірний жир, що утворилися за ніч. Якщо не вмиватися вранці, проблем зі шкірою не уникнути, і це перевірений на практиці факт. Крім того, вмивання вранці сприяє підвищенню стійкості нанесеного макіяжу.
Зволоження шкіри не завжди актуальне
Що старше ми стаємо, тим тонший шар підшкірного жиру залишається, тим важче йому утримувати необхідну для тканин і клітин вологу. Нестача води призводить до втрати еластичності та пружності шкіри. Вона стає сухою, шорсткою, нездоровою на вигляд, втрачає природний блиск і сяйво. Щоденне зволоження епідермісу — запорука молодості та краси на довгі роки.
Пілінг — це шкідливо і небезпечно для шкірного покриву
Після застосування скрабу з відлущуючим ефектом шкіра стає м’якою, гладенькою, шовковистою, підтягнутою, пружною, еластичною. Пілінг активує процес регенерації, сприяє виробленню колагену та еластину. Якщо правильно підібрати засіб для скрабування і вдаватися до процедури 2 рази на тиждень, стан шкірного покриву поліпшиться в кілька разів. Не рекомендується використовувати для пілінгу скраби, які містять великі абразивні частинки. Вони при неакуратному використанні справді можуть травмувати шкіру, але несуттєво.
Використовувати сонцезахисний крем потрібно лише під час відпочинку на пляжі
Ультрафіолет у великих дозах може суттєво нашкодити нашій шкірі. Він легко проникає в глибокі шари дерми, руйнуючи волокна колагену, як результат — шкірний покрив втрачає колишню еластичність і стає менш пружним. Крім того, ультрафіолетове випромінювання стимулює процес утворення вільних радикалів, що прискорюють процеси старіння. Використовувати засоби захисту від сонця потрібно навіть у найпохмурішу та дощову погоду, тільки так можна запобігти в’яненню епідермісу та появі на ньому «відбитків» віку.
При виборі косметики потрібно орієнтуватися тільки на себе
Якщо ви практикуючий косметолог, який досконало розуміється на бьюті-продуктах, знає закони природи і фізіологічні особливості організму, тоді все правильно. А якщо вам склад ні про що не говорить, але в рекламі було сказано, що засіб допоможе саме вам, тоді від допомоги фахівців ніколи не відмовляйтеся. Неправильно підібрана косметика для догляду — запорука регулярних шкірних висипань, алергічних реакцій та багатьох інших негативних наслідків. Найкраще довірити підбір косметики для догляду за шкірою фахівцям клініки. Вони точно визначать тип і стан шкіри, і з урахуванням індивідуальних особливостей складуть список тих продуктів, які дійсно забезпечать необхідну турботу за шкірним покривом.
Сироватка — це повноцінний засіб для живлення та зволоження
Серед усіх міфів про шкіру цей — найпоширеніший. Розбираємось, чому. У сироватці міститься велика кількість активних речовин, дія яких спрямована на вирішення певних завдань, — омолодження, живлення, зволоження тощо. Щоб ці компоненти потрапили до потрібної ділянки і ефективно на неї впливали, їх потрібно в глибоких шарах епідермісу «запечатати». Для цього знадобляться жирні кислоти, яких у складі сироватки або немає, або міститься недостатня кількість. Тільки якщо застосовувати сироватку разом із зволожуючим засобом, цей ефект перевершить усі очікування.
Ніякої суттєвої різниці між міцелярними водами немає
Є, і до того ж велика. Склад у косметичних засобів різних виробників суттєво відрізняється. Якщо для виготовлення одного продукту використовують ПАРи, то у складі іншого цих шкідливих і небезпечних речовин немає. Що таке ПАРи? Це компоненти, які містяться в шампунях і гелях для душу. Їх потрібно обов’язково змивати, а деякі виробники міцелярної води в один голос запевняють, що їхній продукт може залишатися на шкірі. Визначити, що ПАРи є у складі засобу, просто: потрясіть пляшку з вмістом — якщо побачите чітко виражену піну, значить, їх додавали.
З часом виникає ефект звикання шкіри до косметики
Ще один черговий міф про догляд за шкірою обличчя, що викликає усмішку. Косметика — не наркотик, тож ейфорії не чекайте. Ні сироватки, ні тоніки, ні бальзами, ні інші косметичні продукти не викликають звикання, тому користуйтеся на здоров’я, не турбуючись ні про що. А ефект може стати менш вираженим лише тому, що у шкірі відбулися якісь конкретні сезонні зміни.
Міфи і правда про шкіру
Найчистіша правда — це те, що в’янення нашої шкіри на 80% залежить від генетики. Косметична клініка це доводила неодноразово. Від того, який спосіб життя ми ведемо і як харчуємось, залежить стан епідермісу. Якщо жінки у вашому роді схильні до раннього старіння, не чекайте, поки вас спіткає та ж доля. Починайте комплексно доглядати шкіру, додайте до стандартної бази препарати, що надають омолоджуючий ефект, сприяють максимальному захисту шкірного покриву від ультрафіолету, вітру, низької температури, забудьте про шкідливі звички і стежте за раціоном ретельніше.
Ще одна правда — це те, що антивікові препарати можна використовувати для догляду за шкірою у будь-якому віці. Це дійсно так. У кожної людини епідерміс є унікальним. Побачити у відображенні дзеркала відбитки часу можна у будь-якому віці. Хтось старіє швидше, хтось повільніше. Все залежить від генетики, способу життя, екологічної обстановки, де ви працюєте і проживаєте, та інших факторів. Підбирати омолоджуючий крем потрібно, відштовхуючись від тих проблем, які вас турбують. Чим раніше ви подбаєте про шкіру, тим довше вона збережеться молодою, пружною, еластичною та красивою.
Міф про звільнення: чим жирніше зволожуючий крем, тим менше шкіра при низьких температурах страждає. Вже багато разів було сказано, що зволожуючі засоби повинні підбиратися не за жирністю, а з урахуванням особливостей, стану та типу шкірного покриву. Тільки в такому разі вони допомагатимуть, а не шкодитимуть.
Запам’ятавши всі міфи про догляд за шкірою обличчя взимку, влітку, навесні та восени, ви більше не допускатимете помилок, які фатально відбиваються на стані дерми.