BeautyMed clinic

Ультразвукова діагностика (УЗД) Запоріжжя

Всі послуги
Ультразвукова діагностика (УЗД) Запоріжжя

Ультразвукове дослідження (УЗД) є доступним і досить інформативним методом дослідження органів людського організму. Цей метод діагностики безпечний і до його застосування немає протипоказань.

УЗ дослідження в Beautymed clinic проводять досвідчені лікарі з досвідом роботи більше 10 років.

Переваги методу:

немає потреби в проведенні складної підготовки
цей метод доступний і не вимагає великих матеріальних витрат
безпечний і нешкідливий для пацієнтів будь-якої вікової категорії
відсутні больові відчуття під час проведення дослідження
тривалість проведення ультразвукового дослідження, як правило, не більше 25 хвилин
дозволяє отримувати достовірну інформацію про структуру тканин і внутрішніх органів

У Beautymed клініці проводять такі УЗ досліджень:

 • допплерометрия матково-плацентарного кровотоку
 • узд щитовидної залози
 • узд молочних залоз
 • узд шийки матки (цервікометрія)
 • фолікулометрія
 • узд м’яких тканин
 • ехогістеросальпінгографія
 • узд простати і мошонки
 • узд органів малого таза у жінок
 • узд вагітності
 • узд нирок, сечового міхура і надниркових залоз

Узд щитовидної залози

Внаслідок неглибокого розташування органу і досконалості сучасних технічних засобів на ультразвуковому апараті можна розглянути всю залозу, за винятком частин, що знаходяться за трахеєю або грудиною. Під час процедури сканування щитовидної залози оцінюються наступні параметри і ознаки її стану: будова, розташування, контур, структура, розмір, осередкові утворення.

Функціонування щитовидної залози доцільно перевіряти раз на рік. До цієї поради варто прислухатися, в першу чергу, жінкам старше 35 років.

Переваги ультразвукового дослідження щитовидної залози полягають в тому, що це найдоступніший, безпечний і інформативний метод діагностики, що виконується при необхідності неодноразово пацієнтами будь-якого віку (в тому числі дітьми з перших днів життя і вагітними жінками). Не потрібно підготовка, відсутня рентгенівське і будь-яке інше іонізуюче випромінювання.

УЗД молочних залоз

УЗД молочних залоз дозволяє оцінити структуру тканин, побачити наявність кіст і пухлин. Даний вид досліджень використовується навіть для уточнення діагнозу, отриманого за допомогою мамографії. УЗД має цілу низку плюсів: це неінвазивний і безболісне обстеження, у якого практично немає протипоказань, воно дає чітке уявлення про стан тканин.

Ніякої спеціальної підготовки до УЗД молочних залоз не потрібно, однак для отримання точних результатів важливо проводити обстеження в певний день менструального циклу. Ми рекомендуємо першу половину циклу, тобто на 5 – 10 день. Цей час є оптимальним для обстеження, так як гормональний фон в першій половині циклу найбільш стабільний.

УЗД м’яких тканин

Ультразвукове дослідження м’яких тканин – це узагальнена назва, яке може включати в себе діагностику різних частин тіла. За допомогою обстеження вдається оцінити стан підшкірної клітковини, суглобів, м’язів і сухожиль. В ході процедури можна визначити їх розміри, структуру, точну локалізацію і наявність патологічних процесів.

Дане обстеження має кілька вагомих плюсів. УЗД нешкідливо для організму і може проводитися необмежену кількість разів (за призначенням лікаря). Також даний вид інструментальної діагностики визнаний одним з найдоступніших і інформативних. УЗД не доставляє ні болю, ні дискомфорту, а тому може проводитися навіть маленьким дітям. Процедура дає можливість визначити патологічні процеси навіть на ранній стадії розвитку. Ви можете провести її не тільки за призначенням лікаря, але і в профілактичних цілях.

УЗД органів малого тазу у жінок

Для обстеження органів малого тазу жінкам призначають саме УЗД. З його допомогою проводиться діагностика яєчників і фаллопієвих труб, матки, сечового міхура, прямої кишки, а також визначається вагітність на ранньому терміні. Зазвичай терапевт або гінеколог видає направлення на ультразвукове дослідження при порушеннях менструального циклу, болях в нижній частині живота, кровотечах та різних виділеннях, підозрі на утворення в маткових трубах, яєчниках і на шийці матки (кісти, ендометрит, пухлини).

УЗД малого тазу у жінок може проводитися декількома способами: трансабдомінальним (через передню черевну стінку), а також трансвагінальним (через піхву).

Підготовка безпосередньо перед дослідженням: перед трансабдомінальним УЗД рекомендується наповнити сечовий міхур (тобто за деякий час випити приблизно літр води); перед трансвагінальним УЗ-дослідженням, навпаки, – необхідно звільнити сечовий міхур;

Суворих протипоказань до УЗД малого тазу немає, тимчасово же неможливим проведення діагностики робить лише наявність менструації у жінки.

УЗД вагітності

УЗД при вагітності включає вивчення анатомії плоду, що розвивається, а також плаценти, пуповини, навколоплідних вод, матки і придатків. Мета УЗД – оцінка загального стану майбутньої дитини і матері, а також діагностика можливих спадкових та вроджених вад плоду на різних термінах вагітності. Його проведення особливо важливо, коли існує генетична схильність до виникнення вроджених аномалій і синдромів, несумісних з життям. За допомогою УЗД визначають стан і розміри плоду, кількість навколоплідних вод, ступінь плацентарного старіння, цілісність плаценти, місце її прикріплення до стінки матки. Результати УЗД досліджень можуть вплинути на введення вагітності, дають уявлення про розміри матки і плода, підготовки до пологів, дозволяють визначити відповідність проходження плода по родових шляхах жінки.

УЗ-скринінг 1 триместру: можна визначити чи уточнити термін вагітності, а також дізнатися про стан плода та стан матки, наявності міоми, різних новоутворень. Доктор виміряє ембріон і порівняє показники з нормами, що відповідають вашому терміну вагітності. Під час першого УЗД фахівець також оцінює товщину комірного простору плода. Але найголовніше – ви вже зможете побачити маленьку людину!

УЗ-скринінг 2 триместру: також відбувається вимір плода, оцінка стану плаценти і кількості вод. Доктор порівнює результати другого обстеження з першим і робить висновки про темп розвитку дитини. Також лікар повинен переконатися у відсутності ознак хромосомних хвороб плоду. Нерідко вже на другому обстеженні можна визначити стать дитини.

УЗД 3 триместру вагітності: дозволяє оцінити стан і стан дитини перед пологами. Доктору важливо зрозуміти, яке його передлежання: головне або тазове. Також необхідно з’ясувати, чи немає обвиття пуповиною, чи є пороки розвитку, які проявляються на пізніх термінах вагітності. На третьому плановому УЗД на моніторі вже можна розгледіти обличчя малюка.

Допплерометрия матково-плацентрарного кровотоку

При нормальному протіканні вагітності бажано робити допплерометрию двічі – на терміни 30 тижнів і 35-36 тижнів вагітності.

Основна мета допплерометрії – оцінка кровообігу в системі мати-плацента-плід при дослідженні кровотоку в наступних судинах: маткових артеріях (правої і лівої), артеріях і вени пуповини (в нормі пуповина складається з двох артерій і однієї вени), а також в середній мозковій артерії плода. Крім того, в деяких випадках стає необхідним дослідження кровотоку в аорті, венозній протоці, сонних артеріях плода і деяких інших судинах.

Цервікометрія (УЗД шийки матки)

УЗД шийки матки – безпечний інформативний метод діагностики, який дозволяє лікареві оцінити відповідність довжини шийки терміну гестації, а також визначити стан внутрішнього і зовнішнього зіву. Таке дослідження є основою профілактики загрози переривання вагітності.

УЗД шийки матки проводиться в рамках планових скринінгових досліджень:

 •    на 11-14 тижнях – стан шийки дозволяє оцінити ризики переривання;
 •    в 22-24 тижні – дослідження проводиться з метою визначення ймовірності пізнього викидня;
 •    в 30-34 тижні – визначається готовність до пологів.

Фолікулометрія

Фолікулометрія це ультразвуковий метод, який дає можливість спостерігати за ростом і дозріванням фолікула і встановленням факту овуляції.

За допомогою фолікулометрія можна точно визначити факт наявності і день овуляції.

Перший раз УЗД проводять в середньому на 10 день менструального циклу, наступні дати візиту призначає лікар, який проводить цей моніторинг (в основному необхідно 3-4 візиту з проміжком 2-3 дні).

Завдання фолікулометрія:

 •   підтвердження факту овуляції
 •   вибір дня для зачаття дитини
 •   діагностики порушень менструального циклу
 •   у випадках хронічної ановуляції моніторинг ефективності стимуляції овуляції
 •   визначення повноцінності фаз менструального циклу (рання овуляція, вкорочення 2 фази циклу, лютєїнізация неовуліровавшего фолікула і т.д).

Ехогістеросальпінгографія

Ехогістеросальпінгографія (Ехо-ГСГ) – метод дослідження стану порожнини матки і прохідності маткових труб на основі методу УЗД.

Ехогістеросальпінгографія – діагностична методика, що дозволяє з імовірністю 98% визначати наступну патологію:

 •   Поліпоз ендометрія
 •   Внутрішньоматкові перегородки, синехії
 •   Аномалії розвитку внутрішніх статевих органів
 •   Непрохідність маткових труб, наявність гідросальпінгса

­Дана методика широко застосовується в діагностиці трубного фактору безпліддя завдяки тому, що ультразвукова гістеросальпінгографія має більш високу інформативність в порівнянні з рентгенівською ГСГ (від 80 до 91%), не несе в собі променевого навантаження (опромінення яєчників), а також є менш болючою і мінімально інвазивної процедурою, проводиться без знеболювання, без госпіталізації, тобто є амбулаторною процедурою.

УЗД простати і мошонки

УЗ дослідження – найбільш доступний і абсолютно нешкідливий метод обстеження передміхурової залози і органів мошонки. Головною перевагою УЗД є можливість отримання повноцінного і дуже точного зображення простати, різних її відділів (зон), а отже, і патологічних процесів цього органу.

Метод дозволяє:

 •   оцінити структуру простати, її розміри, щільність, однорідність, наявність будь-яких утворень
 •   вивчити стан яєчка, його придатка і сім’яного канатика
 •   діагностувати аденому простати або доброякісну гіперплазію передміхурової залози
 •   діагностувати рак передміхурової залози
 •   виявити простатит
 •   діагностувати кісту передміхурової залози
 •   діагностувати запальні захворювання яєчка і його придатка (орхіт, епідидиміт, орхоепідидиміт)
 •   діагностувати судинні захворювання яєчка і його придатка (варикозне розширення вен сім’яного канатика або варикоцеле)

УЗД нирок і сечового міхура і надниркових залоз

У сучасній діагностиці захворювань нирок велике місце займає ультразвукове дослідження, яке є найбільш інформативним. Воно легко переноситься пацієнтами, безболісно, не вимагає введення контрастуючих речовин.

За допомогою УЗД можна виявити кісти, камені, пухлини, відхилення в розташуванні нирок. Оскільки УЗД не викликає побічних дій, його можна проводити багаторазово, щоб відстежувати динаміку стану пацієнта. Направлення на УЗД нирок зазвичай видає лікар. Однак при необхідності можна записатися на цю процедуру безпосередньо в медичному центрі або лабораторії.

Як правило, проводиться комплексне дослідження – одночасно УЗД нирок, наднирників і сечового міхура. Справа в тому, що всі органи сечовивідної системи пов’язані між собою і не виявивши запалення нирок сьогодні, можна його діагностувати завтра – в разі, якщо осередок запалення був у сечовому міхурі.

Ціна УЗД

УЗД
УЗД
Наименование процедурыЦена, грн
УЗД щитовидної залози300
УЗД периферичних лімфовузлів250
УЗД лімфовузлів черевної порожнини, зачеревного простору, пахової області та малого тазу350
УЗД молочних залоз300
УЗД м'яких тканин300
УЗД органів малого тазу (трансабдомінально)350
УЗД органів малого тазу (трансвагінально)350
УЗД простати, сечового. міхура, нирок, визнач. залишкової сечі, трансабдомін.400
УЗД нирок250
УЗД сечового міхура250
УЗД нирок і сечового міхура350
УЗД наднирників250
УЗД сечового міхура і передміхурової залози350
УЗД органів мошонки400
УЗД на ранніх термінах вагітності (до 10 тижнів)350
УЗ-скринінг 1 триместру вагітності (11-14 тижнів)500
УЗ-скринінг 1 триместру багатоплідної вагітності (11-14 тиж.)650
УЗ-скринінг 2 триместру вагітності (18-21 тижні)600
УЗ-скринінг 2 триместру багатоплідної вагітності (18-21 тижні)700
УЗД 3 триместру вагітності650
УЗД 3 триместру вагітності (+ Доплерометрія МПК)750
Цервікометрія250
Допплерометрія матково-плодово-плацентарного кровотоку300
Фолікулометрія (фолікулогенез) первинне дослідження300
Фолікулометрія (фолікулогенез) повторне дослідження200
Ехогістеросальпінгоскопія (діаг-ка прохідності маткових труб)1500

Питання / відповіді

Чи потрібна підготовка для проведення узд вагітних?

На ранніх термінах вагітності необхідно прийти з наповненим сечовим міхуром і за кілька днів до діагностики не вживати продукти, які підвищують газоутворення.

Чи потрібна підготовка при проведенні УЗД молочних залоз?

УЗД молочних залоз бажано проводити на 5-10 день менструального циклу.

Чи боляче проходить процедура УЗД?

Процедура ультразвукової діагностики абсолютно безболісна.

Як часто можна проходити УЗД?

Якщо є певна клінічна картина або необхідне підтвердження діагнозу, дослідження можна проводити щодня.

Чи шкідливо УЗД?

Ультразвукове дослідження є абсолютно безпечним методом діагностики, тому що апарат не виробляє ніякого випромінювання або радіації. Пацієнт ніякої променевого навантаження на організм не відчуває.

Хто проводить процедуру УЗД?

У нашій клініці дану процедуру проводять лікарі ультразвукової діагностики з досвідом роботи більше 10 років, які постійно підвищують свою кваліфікацію.

Акції та знижки

Всі актуальні акційні пропозиції нашого медичного центру

До -15% на курс Ендосфера терапія
До -15% на курс Ендосфера терапія
Акція діє 01.03.2023 до 01.05.2023
За тиждень до та тиждень після -20%
За тиждень до та тиждень після -20%
Акція діє 01.04.2021 до 31.12.2023
RF ліфтинг Endymed Pure -30%
RF ліфтинг Endymed Pure -30%
Акція діє 02.01.2023 до 01.05.2023
Акція на лазерну епіляцію!
Акція на лазерну епіляцію!
Акція діє 01.01.2023 до 01.05.2023

Ласкаво просимо!

Оберіть мову сайту: